Gizlilik ve Güvenlik

www.akbulutbaharat.com internet sitesinin güvenliği dünyaca kabul gören ve yaygın olarak kullanılan web güvenlik kuruluşu Thawte SSL tarafından sağlanmaktadır.

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartınızın güvenliği SSL şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. İnternet sitemizin tüm sayfalarında Thawte SSL tarafından sağlanan 2048-bit SSL Sertifikası aktif olarak kullanılmaktadır. SSL teknolojisi ile ödeme süreci başladığında siteden bağımsız olarak, müşteri bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim kurulmakta ve tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiçbir bilgi www.akbulutbaharat.com çalışanları yada üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir.

Veri Güvenliği

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgiler ürün veri tabanının korunduğu sistemle korunmaktadır. Firmamız müşterilerden alınan kişisel ve hassas bilgileri yasal gereklilikler dışında, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşmamayı ve kötüye kullanmamayı taahhüt eder. İstediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz. Üyelikten ayrılmanız durumunda tüm bilgileriniz silinir.

Kullanıcı Güvenliği ve Gizliliği

Kullanıcıların siteye girişlerinin zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin daha hızlı onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına “cookie” yada "session" adı verilen veriler gönderilir. Kullanıcı isterse bu verileri işlemler sonrası kullandığı tarayıcı geçmişini temizleyerek silebilir. Bu verilerin amacı kullanıcının siteyi yeniden ziyaret ettiğinizi web sunucuya bildirmektir. Size özel bir tanımlama bilgisi olup, başka herhangi bir bilgi tutmamakta ve sadece kaydedilen sunucudan okunabilmektedir.

Veri Kullanımı

www.akbulutbaharat.com'a üye olurken girdiğiniz genel kullanıcı bilgilerini (ad-soyad, e-mail, adres, telefon gibi) yalnızca, sitenin verdiği hizmetleri daha etkin kılmak için kullanır veya iş ortaklarıyla paylaşır. Bu hizmetler; fiyat indirimleri ve kampanyalardan kullanıcıları haberdar etmek, anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla siparişlerinizin ulaştırılması, satın aldığınız ürün veya hizmetlerin faturalanması gibi.

Kullanıcının Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Sitenin aldığı tüm güvenlik önlemlerinin yanı sıra kullanıcının da bazı güvenlik tedbirlerini alması önemlidir. Tarayıcınızın güvenlik ayarlarının en üst seviyede ve güncel olması, gerekli antivirüs vb. yazılımların yüklenmesi, şifrelerinizi yada önemli kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızda yazılı olarak bulundurmamanız gibi.